17 Kasım 2018

Groupon, Fiziki Mağazalar İçin Yeni POS Cihazını Tanıttı

Groupon POS CihazıKupon ve grup alışverişi kavramının öncülerinden olan Groupon fiziki mağazalarla olan etkileşimini arttırmak için yeni girişimlerde bulunuyor. Groupon, fiziki mağazalarda kullanılacak bir POS cihazıyla perakendecilerin karşısına çıkıyor. Mağazalar Groupon’un bu uygulamasıyla beraber iPad üzerinden ödeme alabilecekler.

Groupon, geçtiğimiz yıl POS sistemleriyle öne çıkan ve Square benzeri bir uygulama olan Breadcrump’ı satın almıştı. Breadcrump, şirketlere düşük komisyonlarla Visa ve MasterCard ile ödeme imkanı sağlıyor.

Groupon’un bu sistemini kullanmak için markaların, ücretsiz olan iPad uygulamasını indirdikten sonra kredi kartının manyetik şeridini okutacak olan aparatı iPad’lerini bağlamaları yeterli olacak. Mağazalar dilerlerse bir yazıcıyı da sisteme entegre edebilecekler. Bu cihazlar üzerinden hem nakit hem de kredi kartı ödemeleri kayıt altında tutulabilecek, vergiler hesaplanabilecek ve hesap özeti iPad üzerinden görülebilecek.

Bunun yanı sıra bu sistem ile beraber kredi kartı işlemleri 24 saat içinde mağaza sahibinin hesabına aktarılacak. Normal süreçte bu işlem 3-5 gün arasında gerçekleşiyor.

Groupon, bu sistem üzerinden yapılan ilk 5000 dolarlık işlem için mağazalardan komisyon almayacağını da belirtiyor. Şirket dileyen kullanıcılara Breadcrump Pro programıyla aylık ücret karşılığında sistemin kurulumu ve eğitimi gibi imkanlar da sunuyor.

Square de dün tanıttığı Square Stand ile fiziki mağazalar için yeni bir POS cihazı piyasa sürmüş ve 8 Haziran’dan itibaren ürünü tüketicilere teslim etmeye başlayacağını duyurmuştu. Ödeme sistemleri konusunda Groupon ve Square birbirleriyle bir rekabete girmiş oldular ve bu sistemlerin akıbetinin nasıl olacağını da ilerleyen günlerde göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*