15 Kasım 2018

Groupon Halka Arzı İçin Yatırım Görüşmelerine Haftaya Başlıyor

All Things Digital‘da yayınlanan bir habere göre, halka arzı ertelenen ve karlılık yapısı uzun süredir sorgulanan Groupon, halka arz sinyallerini yeniden canlandırarak yatırımcı görüşmelerine başlıyor.

Haberde gelecek hafta Pazartesi ya da Salı günü firmanın muhtemel yatırımcılarla görüşmeye başlamasının beklendiği belirtilirken, firmanın yatırımcı görüşmelerine başlamasının finansal durumundaki iyileşmenin sinyali olabileceği paylaşılıyor.

ABD’deki ekonomik gidişat, birçok firmanın halka arzını ertelemesine neden olmuştu.

Groupon da hem yüksek pazarlama giderleri hem de karsız iş modeli ile uzun bir süredir eleştirilerin odağında bulunuyordu.

Firma CEO’su kısa bir süre önce bir açıklama yaparak pazarlama masraflarında artık azaltma yapabileceklerini, şimdiye kadarki müşteri kazanım çalışmalarında oldukça başarılı olduklarını belirtmişti.

All Things Digital, Groupon’un yatırımcı görüşmelerinin hemen ardından halka arzını gerçekleştirmesinin muhtemel olduğunu belirtiyor.

New York Times da Eylül ayında yaptığı bir haberde, firmanın halka arzını Kasım ayında gerçekleştireceğini öne sürmüştü.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*