15 Kasım 2018

3. Çeyreği %9 Büyüme ile Kapatan Groupon’un Halka Arzı 4 Kasımda

Halka arzı yılan hikayesine dönen, oldukça karsız ve masraflı görünen işleyiş yapısı ile eleştiri oklarını üzerine çeken Groupon, 2011 3. çeyrek verileri ile beraber, halka arz tarihini de açıkladı.

İlk halka arz tarihini Haziran 2011 olarak belirleyen, ardından ekonomik gidişattan dolayı bu tarihi erteleyen Groupon’un, yatırımcı görüşmelerine gelecek hafta başlaması bekleniyordu.

Halka arz tarihini 4 Kasım olarak belirleyen firma, açıkladığı 2011 3. çeyrek rakamlarında da zarar oranının oldukça aşağılara indiğini belirtti.

Geçen senenin 3. çeyreğine göre cirosunda %9 artış yaşanarak 430 milyon dolara ulaştığını belirten Groupon’un, faaliyet zararının ise büyük bir gelişme göstererek 101 milyon dolardan 239 bin dolara indiği bilgisi paylaşıldı.

Groupon, halka arzı ile elde etmeyi planladığı meblalarda da azaltmaya gitti. 30 milyon hisse satmayı planlıyan firma, hisselerin 16 ile 18 dolar arasında satılacağını öngörüyor.

Belirlenen hisse başına fiyatla 480 ile 540 milyon arasında bir kazanç sağlaması beklenilen Groupon, Haziran ayındaki ilk halka arz açıklamasında 750 milyon dolarlık bir meblaya ulaşmayı hedeflediğini belirtmişti.

Groupon, bu çeyrekte serbest nakit akışının 60 milyon dolara yükseldiğini de paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Enesozden der ki:

    Groupon’un, faaliyet zararının ise büyük bir gelişme göstererek 101 milyon dolardan 239 bin dolara indiği bilgisi paylaşıldı. Bu bilginin doğruluğu nereden teyit edebiliriz, çok garip aradaki fark çok fazla.

Fikrini söyle

*