10 Aralık 2018

Groupon, Fırsat Sitesi Ideeli’yi 43 Milyon Dolara Satın Aldı

groupon ideeli satın alma yazı

Geçtiğimiz aylarda ilk deposunu açan Groupon, satışlarını artırmak için çalışmalara başlamıştı ve şirket şimdi de New York merkezli fırsat sitesi Ideeli’yi satın aldığını duyurdu.

13 Ocak’ta gerçekleşen satın almanın bedeli ise 43 milyon dolar olarak açıklandı. Özellikle moda ürünlerin satışına odaklanan Ideeli’nin kendi internet sitesi üzerinden operasyonlarını sürdürmeye devam edeceği açıklanırken, Groupon ile beraber bazı çalışmalar yürüteceği de belirtiliyor.

2007 yılında kurulan Ideeli’nin Groupon’un moda satışlarına destek sağlayacağını dile getiren Groupon CEO’su Eric Lefkofsky, büyük moda markalarıyla olan ilişkilerini de artıracağını dile getirdi.

Groupon geçtiğimiz Kasım ayında Koreli e-ticaret şirketi Ticket Monster’ı da 260 milyon dolara satın almıştı. Açtığı depo ve e-ticaret şirketlerine yönelik yaptığı bu çalışmalarla beraber Groupon ilerleyen dönemlerde fırsat ve kampanyaların yanı sıra online ürün satışlarına yönelik gelirlerini de artırmayı hedefliyor diyebiliriz.

4. çeyrek raporu henüz yayınlanmamış olsa da Groupon 2013’teki cirosunu 690 ile 740 milyon dolar arasında tutmayı planladığını ve karının ise 72 ile 92 milyon dolar arasında olacağını açıklamıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Hala Türkiye de E-ticaret’ i ek iş olarak görüp gerçekleri atlayan oluşumlar var. Aman Onlar Okumasın bu haberi 🙂 Rakamlar dudaklarını uçuklatır…

Fikrini söyle

*