16 Kasım 2018

İlk Deposunu Açan Groupon Satışlarını Artırmayı Hedefliyor

groupon-depo
Kasım ayının başlarında Ticket Monster‘ı satın alan Groupon geçtiğimiz günlerde de ilk deposunu açtı. ABD’nin Kentucky eyaletine bağlı olan Hebron’da yer alan depo sayesinde Groupon kendi markası altındaki veya stoğundaki ürünlerin teslimatını hızlandırmayı amaçlıyor. Şirketin CEO’su Eric Lefkofsky konuyla ilgili depolarının müşterilerine verdikleri hizmeti kolaylaştıracağı yönünde bir açıklamada bulundu.

2011’de piyasaya giren Groupon Goods ürünlerinin satışı geçtiğimiz yıl yüzde 2086,1’lik bir artışla 2011’deki satış rakamı olan 20,8 milyon doları, 454,7 milyon dolara yükseltti. Şirket bu sayede 2013’ün en hızlı büyüyen perakende satıcılarından biri oldu. Artışın devam ettiğini ilk üç çeyrek sonuçlarına bakarak da gözlemleyebiliyoruz. Şöyle ki 2012’deki 229,6 milyon dolarlık satış 2013’e geldiğimizde yüzde 140,5’lik bir artışla 552,2 milyon dolara ulaşmış durumda.

Internet Retailer‘ın tahminlerine göre 2012 yılında Groupon’un ürün satışlarındaki ortalama fiyatı 50 dolarken, bu rakamın markanın günlük sıra dışı teklifleriyle daha yukarı taşınacağı öngörülüyor. Groupon Reserve başlığı altında yüksek gelir düzeyine hitaben yaptıkları 2500 dolarlık klasik Chanel çanta satışı tipi teklifler de bu öngörüyü güçlendiriyor.

Lefkofsky uzun vadeli planlarında daha çok premium ürün satmaya yöneleceklerini belirtirken Groupon Reserve’ün online ticaretteki öncü konumlarını güçlendirmek için önemli bir adım olduğunu belirtti. Bu sayede Groupon’a gelen müşterilerin eşsiz fiyatlarla iyi işler satın alabileceğini keşfedeceklerini belirten Lefkofsky, şirket büyüdükçe gelir düzeyi yüksek müşterilerin de taleplerinin arttığını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*