13 Aralık 2018

Şükran Gününde Satışları %46 Azalan Groupon Yine de Kasımı %6 Büyüme ile Tamamladı

Karlılık yapısı hala tartışılan, halka arz öncesi hakkında nakit sıkıntısı çektiği konusunda sık sık yazılar yazılan Groupon‘un Kasım ayı satış rakamları toplam fırsat sektörü rakamlarını geride bıraktı.

Bu sene Kasım’ın 24’üne denk gelen Şükran Günü haftasında büyük bir azalma göstererek, haftayı bir önceki haftaya kıyasla %46 azalma ile tamamlayan Groupon fırsat satışları, Yipit tarafından paylaşılan bir rapora göre Kasım ayını %6 büyüme ile tamamlamayı başardı.

Kasım ayında toplam fırsat sektörü satışlarının 273 milyon dolar olduğu Yipit tarafından paylaşılırken, bu oranın Ekim ayı rakamı olan 267 milyon doların %2 yukarısında olduğu belirtildi.

Groupon ise Kasım ayında Ekime kıyasla %6 büyüme göstererek, 145 milyon dolardan 154 milyon dolara yükseldi.

Yipit, 22-28 Kasım haftasında %46’lık düşüş yaşayarak haftayı 26.7 milyon dolarlık satış ile tamamlayan Groupon’un hediye sezonuna yönelik başlattığı Grouponicus satışlarının Kasım ayındaki toparlanmaya destek olduğunu paylaştı.

Groupon’un tatil satışları yapan bölümü Groupon Getaways ve ürün fırsatları sunan kısmı Groupon Goods’un ise Kasımı Ekim ayına kıyasla %50 satış artışı ile tamamladığı Yipit tarafından paylaşılan verilerden.

Yipit raporunda LivingSocial‘ın ise Şükran Günü haftasını %30, Kasım ayını ise Ekime kıyasla %5 satış azalması ile tamamladığını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*