16 Kasım 2018

Groupon & Loopt Lokasyon Bazlı Fırsatlar Sunacak

Groupon LooptDünyanın en büyük günlük fırsat sitesi Groupon, lokasyon bazlı mobil uygulama şirketi Loopt ile yeni bir ortaklığa imza attı.

Loopt’un ABD’de bulunan 5 milyon kullanıcısı, Groupon fırsatları sunan bir işletmeye yaklaştıkları zaman cep telefonlarındaki uygulamada bu fırsatlardan haberdar edilecekler.

Groupon ve Loopt arasında yapılan bu yeni anlaşmanın finansal detayları her iki şirket tarafından da açıklanmadı.

Groupon, geçtiğimiz haftalarda iki yeni servis ile daha müşterilerine ulaşacağını duyurmuştu. Loopt ortaklığı ile sunulacak lokasyon bazlı mobil fırsatlar, Groupon’ın çok kısa bir süre içinde açıkladığı üçüncü yeni hizmeti.

Groupon, geçtiğimiz günlerde Groupon Now adlı, kullanıcılarının farklı lokasyonlarda sitede sunulan fırsatları arayabilecekleri bir servis hizmete koymuştu.

Groupon, yine kısa bir süre önce, online bilet satan LiveNation ile ortaklığa giderek, GrouponLive adlı bir online bilet fırsat sitesi hizmete koymuştu.

Mountain View, California merkezli Loopt’un kurucu ortağı ve CEO’su Sam Altman yaptığı açıklamada “Groupon müşterilerine lokasyonlarına göre doğru fırsatları sunarak, özellikle lokal işyerlerinin satışlarını arttırmayı ve stok fazlası ürünlerini satmaya yardımcı olmayı hedeflediklerini” bildirdi.

Bu sene ABD’de 1.25 milyar dolara ulaşan günlük fırsat pazarı, BIA/Kelsey’nin mart ayında yayınladığı bir öngörüye göre 2015 yılında 3.93 ile 6.1 milyar dolar arasına ulaşacak.

Haber Kaynak: Bloomberg BusinessweekSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*