16 Kasım 2018

Groupon Mobil Tavsiye Sitesi Ditto.me’yi Satın Aldı

Groupon, 2010 yılında kurulmuş olan mobil uygulama Ditto.me’yi satın aldı.

Satın alımın finansal verileri paylaşılmazken, Ditto.me kurucusu Jyri Engeström, Grouponla beraber yeni bir kurulum üzerinde çalışmaya başlayacaklarını belirtti.

Bu ayın sonunda uygulamalarını Apple uygulama mağazasından kaldıracaklarını açıklayan Engeström, Grouponla yeni yapacakları çalışmanın oldukça farklı ve yenilikçi olacağını vurguladı.

iPhone için piyasada olan Ditto.me, kullanıcıların arkadaşları ile yeni yerler keşfetmesi ve aktiviteler planlaması üzerine hizmet veren bir uygulama. Lokasyon bazlı hizmet veren Ditto, kullanıcılarının ne yaptıklarını değil ne yapmayı planladıklarını arkadaşları ile paylaşarak aktivitelerine arkadaş bulmaları ve arkadaşlarından tavsiyeler almaları üzerine kurulmuş.

Ditto.me ekibini bünyesine katan Groupon’un, bu satın alımı firmanın yetenekli çalışanlarını bünyesine katmak için gerçekleştirdiği tezi savunulurken, Groupon’un uzun süredir lokasyon bazlı mobil uygulamasını geliştirme çalışmaları bulunmaktaydı. Firma Groupon Now lokasyon bazlı fırsat uygulamasından elde ettiği geliri hızla arttırmakta.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*