19 Aralık 2018

Groupon Pazarlama Giderlerini Kısıyor

Uzun süreden beri yeni müşteri kazanım masrafları ile ilgili eleştirilerin odağı olan Groupon, pazarlama masraflarını kısmaya karar verdi.

2011’in ilk 6 ayında yeni müşteri kazanımları için 345.1 milyon dolar harcadığını belirten firma, az karlı yapısı ve muhtemel nakit sıkıntıları ile gündemi uzun süre meşgul etmişti.

Firma halka arz girişimi için ABD Sermaye Piyasa Kurulu’na yaptığı dördüncü yazılı düzenlemede, uzun süredir yüksek devam eden pazarlama giderlerinin artık azalmaya başlayacağını, müşteri kazanımları için yaptıkları harcamalar ile belirledikleri büyüme katsayısına kavuştuklarını belirtti.

Bundan böyle pazarlama giderlerini azaltabileceklerini belirten Groupon yetkilileri, pazarlama masraflarını azaltmanın mevcut müşterilerin satın alımlarında olumsuz etkiye yol açmayacağına inandıklarını da paylaştılar.

Groupon, açıklamasında sektörde çok güçlü rakipleri olduğunu, bu rakiplere kıyasla daha iyi bir konuma gelmek için pazarlama harcamalarının şart olduğunu iletti.

Groupon’un son belirtilen rakamlara göre 115.7 milyon üyesi bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*