15 Kasım 2018

Groupon Restoranlarının Rezervasyonları Artık Mobilden Yapılabiliyor

GrouponGroupon‘un restoran rezervasyonları servisi artık mobilden rezervasyon işlemine olanak tanıyor. Dün yapılan açıklamaya göre, rezervasyonlarını iPhone uygulamalarından gerçekleştirilen kullanıcılar 600 ayrı restorandan yüzde 40 oranında indirim almaya hak kazanacak.

Şimdilik 10 ayrı şehirde (Atlanta, Boston, Chicago, Denver, Los Angeles, Miami, New York, Philadelphia, San Francisco ve Washington, D.C) geçerli olacak uygulamanın yakın gelecekte otel ve barlarda da faaliyete geçmesi bekleniyor. Groupon’un bu mobil ticaret hamlesindeki tek eksiklik ise, şirketin mobil uygulamasının yalnızca iPhone için kullanılabilir durumda olması.

Şirketin rezervasyon seçeneklerini artırmaya yönelik ilk hamlesi geçtiğimiz Eylül ayında rezervasyon bazlı internet sitesi Savored.com satın almasıyla atılmıştı. Gerçekleşen anlaşmayla 1000’e yakın restoran Groupon’un network’üne girmiş ve kupon sunmaya başlamıştı. Başka bir ifadeyle, Groupon’un rezervasyon servislerine yönelik inovatif bir çalışma yapması bekleniyordu.

Şu ana kadar 40 milyon kez indirilen uygulama, geçtiğimiz yıl 7 milyon kez kullanıldı. Uygulamanın Android ve iPad versiyonlarının da yakın zamanda çıkacağı tahmin ediliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*