19 Kasım 2018

Groupon Şehir Fırsatı Türkiye Dört Yaşında!

Grup satın alma, kupon ve fırsat ürünleriyle öne çıkan Groupon Türkiye 4. yaşını kutluyor. Nisan 2010 yılında CityDeal’ın Türkiye pazarına açılmak istemesiyle kurulan ŞehirFırsatı, açılmasından 1 ay sonra Mayıs 2010’da dünyanın en ünlü grup satın alma şirketi Groupon tarafından satın alınmıştı.

ŞehirFırsatı’nın Türkiye pazarına girmesiyle beraber Türkiye’deki grup satın almanın tarihi başlamış oldu. 4. yıllarını kutlayan Groupon ŞehirFırsatı Türkiye’nin CEO’su Onur Aydın önümüzdeki dönemlerde hizmet verdikleri il sayısını artırarak, hitap ettikleri kesimi daha da büyütmek istediklerini dile getirirken, yeni projelerin üzerinde çalıştıklarının da üzerinde durdu. Aydın, 4. yıllarına özel olarak, kullanıcılara cazip sürprizler hazırladıklarını da dile getirdi.

GrouponCEO Onur Aydin

Müşteri memnuniyetini artırmak için “Genel Müdür’e İletin” adlı bir bölüm açan Groupon Türkiye, böylelikle kullanıcıların doğrudan Genel Müdür’e ulaşabilmelerini sağlayarak bu hizmeti haftanın 7 günü sunmaya başladı. Üye iş yerleri için Merchant Center uygulamasını da haya geçiren şirket, üye iş yerleriyle yapılan anlaşmalarının raporlamalarını ve kuponların kullanımı kolaylaştıracak çözümler üretti.

Onur Aydın, 2012 değerlendirmeleri ve 2013 öngörülerine yer verdiğimiz dosyamızda 2013 yılında hedeflerinin 2012’de çıkardıkları Cinemaximum kampanyası gibi kampanyaları yayınlayarak ses getirmek istediklerini belirtmiş ve bu tarz kampanyaları yeni yılda da TV reklamlarıyla desteklemeyi planladıklarını ifade etmişti.

Mobil ticaretin yakaladığı çıkışı göz önünde bulundurarak 2012 yılında iPhone ve Android uygulamalarıyla kullanıcıların karşısına çıkan ŞehirFırsatı, mobilden gelen satışların artığını da belirtiyor.

2008 yılında kurulan Groupon’un 2012’nin son çeyreğinde zarara uğramasının ardından Kurucu Andrew Mason’ın görevinden istifa etti ve Mason’ın istifasının ardından şirketin hisse değerleri %40 artarak 4,53 milyar dolardan 6,36 milyar dolar seviyelerine ulaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*