16 Aralık 2018

Groupon Üyelerinin %35’i Günlük Fırsat Emaillerini Açmıyor

Kısa bir süre önce halka arz başvurusu ile gündeme gelen Groupon, son zamanlarda yeni girişimleri ile de adından söz ettiriyor.

Business Insider, kullanımı gitgide artan günlük fırsat siteleri ve özellikle de Groupon üyelerinin kullanım alışkanlıklarını ortaya çıkarmak adına bir anket yayınladı. 943 günlük fırsat sitesi üyesi ile yapılan ankette, katılımcıların 811’i Groupon üyesi olduklarını açıkladı. Groupon üyesi olduklarını ileten kullanıcılar ile devam edilen anketten oldukça ilgi çekici sonuçlar çıktı.

Yeni Kullanıcı Kazanım Masrafları Artıyor

Her ne kadar ankete katılanların %86’sı Groupon üyesi olduğunu açıklasa da, New York Post tarafından açıklanan verilere göre bu kitlenin sadece %19’u Groupon’dan günlük fırsat satın alıyor.

Groupon’un her bir yeni müşteri kazanımı masrafı NY Post tarafından $6.40 olarak belirlendi. Geçen senenin aynı çeyreğinde bu rakam $2.45 idi. Her bir müşterinin Groupon’a getirisi ise geçen sene $17 iken bu sene $9.65’e düştü.

Groupon’un yeni üye kazanım masrafları git gide artarken, var olan üyelerinin Groupon’un günlük fırsat emaillerini açma oranı da gitgide düşüyor. Anketten çıkan bilgiye göre üyelerin üçte biri Groupon fırsatlarını neredeyse hiç incelemiyor.

Anketten çıkan bir diğer veri ise günlük fırsat siteleri arasındaki rekabetin boyutlarını gösteriyor. Ankete katılanların %60’a yakını 2 ile 5 arası günlük fırsat sitesine üye olduklarını iletirken, Groupon’un en büyük rakibinin LivingSocial olduğu da belirlenmiş oluyor.

Groupon üyelerinin %72’si LivingSocial’a da üye. Ankete katılamlarının sadece %18’i bir tek Groupon’u kullandıklarını iletiyor.

Anketteki diğer bir veri ise ankete katılanların %60’dan fazlasının Groupon fırsatlarına $50’dan fazla para harcadığı. Groupon’un 50 milyona yakın üyesi bulunuyor.

Fakat anket katılımcılarının neredeyse %70’i gelecek dönemlerde daha az Groupon alışverişi yapacaklarını düşündüklerini de ekliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*