17 Kasım 2018

Groupon Vakti Dolmuş Kupon Davalılarına $8.5 Milyon Verecek

Groupon, sattığı fırsatların son kullanım tarihinin bulunmasına karşılık açılan davalara istinaden 8.5 milyon dolarlık ödeme yapacağını açıkladı.

Özellikle satılan hediye sertifikalarında son kullanma tarihinin bulunmasının yasal olmadığını savunarak firmaya dava açan tüketiciler, ABD’de tüketici koruma yasaları ile pek çok eyalette hediye çeklerinin geçerlilik tarihinin olmasının yasal olmadığını öne sürerek firmaya dava açmıştı.

Davalara karşılık 8.5 milyon dolar ödemeyi kabul eden Groupon, buna karşılık sattığı fırsatların son kullanma tarihinin olmasının yanlış ya da illegal olmadığını öne sürdü.

Temmuz 6 2012 tarihine kadar 1 Kasım 2008 ile 1 Aralık 2011 tarihine kadar Groupon’dan alışveriş yapan ve kuponlarının son kullanma tarihi geçmiş olan tüketicilerin talepte bulunarak ödeme alabilecekleri belirtiliyor.

Groupon, talepte bulunanlara satın aldıkları kupon fiyatı ile yeni bir kupon da vereceğini, fakat bu kuponun son kullanma tarihine kadar kullanılmadığı takdirde tam anlamıyla geçersiz olacağını da açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*