16 Kasım 2018

Groupon Yeni Gizlilik Anlaşması ABD Kongresinde

Kısa bir süre önce gizlilik sözleşmesini değiştirdiğini, bundan böyle mobil kullanıcıları Groupon uygulamasını kullanmadıkları zamanlarda da takip edebileceğini açıklayan Groupon, ABD Kongresinin dikkatine takıldı.

Kullanıcı bilgilerini reklam ve fırsat içeriği oluşturabilmeleri için iş yerleri ile paylaşabileceğini belirten Groupon’a ABD Kongresinden yazılı bilgi talebi geçtiğimiz hafta içerisinde yollandı.

Kongre temsilcileri Groupon’un, üyeleri uygulamayı kullanmadığı takdirde bile nasıl lokasyon bilgilerine ulaştığını, firmanın detaylı kullanıcı bilgilerini nasıl ve neden ele geçirdiğini bilmek istediklerini iletiyorlar.

Groupon gizlilik sözleşmesinde yer alan çocuklara ait bilgilerin paylaşılmayacağı ve kullanılmayacağı maddesine de dikkat çeken temsilciler, firmanın kullanıcıların yaşını belirlemek için nasıl bir mekanizma kullandığı da sorgulayacaklarını iletiyorlar.

Groupon’a iletilen belgede, firmadan kogrenin sorularına 10 Ağustosa kadar cevap vermesi talep ediliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*