19 Kasım 2018

Groupon’dan Internet Yayıncılarına Para Kazandıracak Pazarlama Platformu

groupon-gpn

Üyelerine kampanyalı kuponlar sunarak ürün ve hizmetlere ulaşmalarını sağlayan Groupon, partnerlerine ve dolayısıyla kendisine yarayacak; aynı zamanda da affiliate marketing örneği olabilecek bir hizmete imza attı.

Uluslararası şubeleri olan ve Türkiye’de de Groupon Şehir Fırsatı olarak hizmet veren günlük fırsat sitesi Groupon, kendisine bağlı olarak işleyen yeni online pazarlama platformu Groupon Partner Network’u (GPN) kullanıma sunuyor. Platform, blog sahiplerine ve diğer online yayın yapan sitelere para kazanmalarını kolaylaştırmak ve yapılarını daha iyi kontrol etmelerini sağlamak için yardımcı oluyor.

Lanse edildiği ilk birkaç hafta içinde pilot aşamasında olan ve şimdilerde 30’a yakın ülkede kullanıma uygun olan Groupon Partner Network’ un avantajı ise partnerlerine sunduğu bir takım hizmetler. Bunlar;  gerçek zamanlı raporlara ulaşım ile link üretme sihirbazı ve kendi servislerine bağlanabilmeleri için open API (Uygulama Programlama Arayüzü) erişimi sağlıyor.

Diğer bir deyişle,  Groupon Partner Network,  partneri olduğu web sitelerine, bloglara ve aplikasyonlara uygun anlaşmaları, kuponları, ve kampanyaları dağıtan bir pazarlama platformu. Böylelikle, satışçı sitelerin ziyaret edilme ve dağıtım miktarları arttırılarak tüm bunların Groupon satın almalarında artış olarak sonuçlanması bekleniyor.

Örnekle açıklamak gerekirse platform; blog sahiplerine, hesap oluşturmalarına, oturum açmalarına ve bloglarında  Groupon reklamı sergilemelerine olanak sağlayan bir alt yapı sunuyor. Bu sayede blogtan satılan her kupon için blog sahibi komisyon alabiliyor. Sonuç olarak da Gropon’un toplam satışları artıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*