14 Aralık 2018

Groupon’dan İki Yeni Atak: Groupon Rewards ve Groupon Goods

Groupon, halka arzının hemen öncesinde iki yeni ürünle e-ticaret sektörüne bomba gibi düştü.

İlk olarak sessiz sedasız kendi indirimli online ürün satış hizmeti olan Groupon Goods’u başlatan firma, ardından da müşteri sadakat programı Groupon Rewards’ın kullanıma hazır olduğunun müjdesini verdi.

Groupon Goods ile Groupon, kendi e-ticaret platformunu oluşturarak, sitesine üye 134 milyon kullanıcıya indirimli ürünler sunup, standart yapısının aksine, direk kendi web sitesi üzerinden satış sağlayacak.

İlk olarak fiyatları 40 ile 400 dolar arasnda değişen TV, iPod ve saç kurutucunun aralarında bulunduğu 5 adet ürünün indirimli satışının duyurusunu yapan firmanın, büyük kullanıcı kitlesi sayesinde çok yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği konuşuluyor.

Groupon Goods’un deneme satışlarını İngiltere’de gerçekleştiren Groupon, satışların bu ülkede başarılı olmasının ardından, ABD’de de direk online satış hizmetine başladı.

Groupon Goods’un elektronikten, giyim ve aksesuara, pekçok alanda ürünü indirimli fiyatlarla kullanıcıları ile buluşturacağı belirtiliyor.

Groupon tarafından başlatılan bir diğer yenilik ise Groupon Rewards müşteri sadakat programı.

Fırsat sektöründe indirimli fiyata ürün ya da hizmet satın alan müşterilerin bir daha aynı iş yerlerine gitme oranlarının düşük oluşu, Groupon’un işleyiş yapısının en büyük eleştirisi idi.

Bunu değiştirmek üzere yola çıkan firma, fırsat aldığı iş yerine tam fiyat ödemek üzere tekrar uğrayıp ürün ya da hizmet satın alan müşterilerine iş yerlerinden farklı ödüller sunacak.

Bir süre önce online check in hizmeti sunarak müşteri sadakat hizmeti oluşturan FourSquare ile işbirliğine başlayan Groupon‘un, bünyesinden fırsat satın alıp kullanan, ardından da aynı iş yerinde para harcayan müşterilerinin telefonlarına nasıl ödül kazanacaklarını belirten uyarılar yollayacağı belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*