16 Kasım 2018

Grouponicus Haftasonunda 650.000 Hediyelik Fırsat Sattı

Groupon‘un geçen sene başlattığı, bu sene ikincisini gerçekleştirdiği Noel ve tatil sezonu için hizmete sunulan Grouponicus, ABD’de Black Friday ile başlayan haftasonunda Cyber Monday olarak anılan Pazartesi günü de dahil olmak üzere 650.000 fırsat sattığını açıkladı.

Groupon, haftasonu gerçekleşen fırsat satışının geçen seneden %500 oranında fazla olduğunu da açıklarken, bu dönem boyunca dünya genelinde 2 milyon Groupon fırsatının satıldığını, bunların 650.000’in Grouponicus’a ait olduğunu belirtti.

comScore tarafından belirlenen verilere göre, ABD’de hediye sezonunun açılması ile Kasım ayı başından bu güne kadar 15 milyar dolarlık online alışveriş gerçekleşmişti. comScore, bu oranın geçen seneye kıyasla %15 daha yukarıda olduğunu belirtti.

En fazla satılan hediyelik fırsatlar arasında ise manikür-pedikür, masaj, ısıtıcılı battaniye ve spor eşyaları bulunduğu da Groupon tarafından paylaşılırken, ABD’de Groupon’un en büyük rakibi olan LivingSocial tarafından satılan fırsat sayısının ise 350.000 olduğu belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*