14 Kasım 2018

Groupon’un Çin Ayağı Rakibiyle Birleşiyor

Groupon‘un Mayıs ayının sonunda yaptığı bir açıklama ile e-ticarete 1 milyar dolarlık yatırım yapmayı planladığını belirten Tencent ile ortak iştiraki olan Groupon Çin ayağı GaoPeng, en büyük rakiplerinden olan FTuan ile birleşeceğini açıkladı.

Groupon’un azınlık hissesine sahip olacağı ortak bir firmanın oluşturulacağı şirket yöneticileri tarafından belirtilirken, yeni firmaya ve birleşmenin detaylarına dair finansal veriler henüz paylaşılmadı.

İki firmanın yöneticilerinin de ortak kurulacak olan firmanın yönetim ekibinde yer alacağı GeoPeng yöneticileri tarafından açıklanıyor. Firmaların ayrıca kendi hizmetlerini de aynen sürdürmeye devam edecekleri, FTuan firmasında CEO’luk görevi yapan Lin Ning’in yeni kurulacak olan ortak firmanın CEO’su olarak görev yapacağı da paylaşılan bilgilerden.

Ekonomik büyüme hızı ile dikkatleri üzerine çeken Çin, son yıllarda e-ticaretinde de hızlı gelişmelere sahne oluyor. Birçok uluslararası yatırımcının bulunmak için fırsat kolladığı pazarda, fırsat sektörünün e-ticaretin önemli oyuncularından olduğu paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*