13 Aralık 2018

Groupon’un Halka Arzı Erteleniyor

Haziran başında halka açılacağının duyurusunu yapan, halka arz tarihi olarak da Eylül başını belirten Groupon‘un, bu tarihi ertelemeye karar verdiği belirtiliyor.

The Wall Street Journal‘da yayınlanan habere göre, son dönemde borsanın değişken ve oldukça hassas durumundan endişe eden Groupon, halka arzını askıya aldı.

Bu hafta içerisinde yatırımcılarla görüşmelere başlaması beklenen firmanın, görüşmeleri tamamen ertelediği belirtiliyor.

Borsadaki dalgalanmanın yüksek meblalı halka arz planlayan birçok firmayı korkuttuğu belirtilirken, geçtiğimiz haftalarda halka arz planları yapan firmaların bir kısmının ertelemeye gittiği bilgisi paylaşılıyor.

Yatırımcıların yaşanılan dengesiz ekonomik koşullarda Groupon ve Zynga gibi firmaların halka arzının gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini sorguladıkları da haberde belirtiliyor.

IPOfinancial.com Başkanı David Menlow, ekonomideki düşüşün firmaları endişelendirdiğini, özellikle Groupon’un halka arzını ilan ettiği sıralarda bile yüksek pazarlama masrafları ve karsız iş yapısı nedeni ile eleştirildiğini iletti.

Groupon, halka arz planlarını haftalık olarak değerlendirip karara varacaklarını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*