10 Aralık 2018

Groupon’un Yeni Satın Alımı Sosyal Alışveriş Sitesi

ABD fırsat sektörü devi Groupon, yeni satın alımı ile bir sonraki adımı hakkında ipuçları vermeye başladı.

Tüketicilerin sosyal medyada alışveriş yapmalarına olanak tanıyan Mertado.com‘ı satın aldığını açıklayan Groupon, satın alımın finansal verilerini paylaşmadı.

Halka arzı ile beraber önce hisse fiyatları hızlı bir artış yaşayan, ardından da gerilemeye başlayan Groupon, Aralık ayı sonunda gerçeleştirdiği sosyal medya teknoloji firması satın alımı ile sosyal medya planları konusunda merak uyandırmaya başlamıştı.

Mertado’nun Şubat sonunda kapanacağı bilgisi paylaşılırken, firma kurucu ve çalışanlarının Groupon bünyesinde hizmet sunmaya başlayacakları açıklandı.

Groupon adına konuşma yapan bir yetkili, Mertado’nun aralarında Mertado TV’nin de bulunduğu pekçok yenilikçi hizmetinin olduğunu belirterek, bu ürünleri oluşturan ekibin bünyelerine katılmasından duydukları heyecanı dile getirdi.

Mertado, Mertado TV uygulaması ile Facebook üzerinde Food Network gibi kanallara ait videoların gösterimini yaparak, videolarda bulunan ürünlerin sosyal medya üzerinden katalogları ile satın alınmasına olanak tanıyordu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Groupon’un Yeni Satın Alımı Sosyal Alışveriş Sitesi […]

  2. […] sonundan bu yana sosyal medyaya ağırlık verdiğinin sinyallerini vererek üst üste iki sosyal medya odaklı firma satın alımı yapan Groupon‘dan yeni bir atak daha […]

Fikrini söyle

*