18 Aralık 2018

GSI Commerce Kurucusundan Yeni ve İddialı Bir E-Ticaret Sitesi

Sene içerisinde 2.4 milyar dolar karşılığında Ebay‘e satılan GSI Commerce kurucusu Michael Rubin, yeni bir e-ticaret platformu oluşturacağını ve bu yeni şirket ile 2012’de 1 milyar dolar ciroya ulaşacağını öne sürüyor.

Rubin, GSI Commerce’ün Ebay’e satışında, firmaya ait 3 dalın satışa dahil edilmediğini, bu dallar arasında private shopping devi Rue La La, bünyesinde takım spor üniformaları satan Kynetic ve Amazon Prime’a rakip olarak gösterilen 79 dolar aylık üyelik ile bünyesinde bulunan firmalardan ürün alan müşterilerine ücretsiz kargo hizmeti sunan ShopRunner‘ın bulunduğunu belirtiyor.

Rubin, GSI Commerce’ün önceki dönemlerinde firma bünyesinde bulunan 20’den farklı ana dala birden odaklanmak durumunda kaldığını, satıştan sonra sadece bu 3 şirkete odaklanarak, firma bazında karlılık oranlarını arttırmayı planladığını belirtiyor.

Rubin, Ebay’in Rue La La ve ShopRunner’ın %30 hissesine sahip olduğunu, fakat yakın zamanda Fanatics ismini alacak olan Kynetic’in tüm hisselerinin kendilerine ait olduğunu belirtiyor.

Rubin, Fanatics’in 2012’de 600-700 milyon dolar civarında ciro yapacağını öngördüğünü belirtirken, firmanın 600 çalışanı olduğunu da ekliyor.

Rue La La’nın 2012 gelirinin 400 ile 500 milyon arasında değişeceğini tahmin ettiğini belirten Rubin, firmanın 2010 yılında 255 milyon dolarlık satış yaptığı bilgisini paylaşıyor.

Rubin, Amazon Prime rakibi ShopRunner’a aralarında Toys‘R’ Us, GNC ve Newegg.com‘un da bulunduğu 50’ye yakın iş yerinin üye olduğunu, firmaların Amazon ile yarışabilmek adına Prime’a benzer bir hizmete ihtiyaç duyduklarını belirtiyor.

ShopRunner’ın 12 mağaza üyesi ile hizmete başladığını da belirten Rubin, firmanın şu an 50 mağaza, binlerce de tüketici üyesinin bulunduğunu iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*