10 Aralık 2018

İngiliz Tüketicilerin Yarısı Kıyafet Alışverişlerinde Online’ı Tercih Ediyor

Ebay‘e ait araştırma firması GSI Commerce‘ün 2000 İngiliz tüketici ile yaptığı yeni bir araştırmaya göre, tüketicilerin neredeyse yarısı artık giyim alışverişlerini online yapmayı tercih ediyor.

İngiliz tüketicilerin %45’inin artık online giyim alışverişini mağaza alışverişine tercih ettiklerinin belirtildiği araştırmada, online alışverişin tercih edilmesini kolaylaştıran sebepler arasında, gelişmiş arama seçeneleri, zoomlama kolaylıkları, müşteri yorumlarının bulunması, çoklu satın alma ve gönderim seçenekleri ve modellerin seçilen kıyafetle videolarının bulunması başlarda geliyor.

Araştırma katılımcılarının %56’sı aramalarda ürünlerin renk ve beden olarak filtrelenmesinin onları online alışverişe yönelttiğini belirtirken, %50’si zoomlama seçeneklerini, %44’ü müşteri yorumlarını önemli olarak değerlendiriyor.

Ürünlerin ünlüler tarafından giyilmiş resimlerinin ürün sayfasında bulunmasının online alışverişlerini kolaylaştırdığını savunan kesim ise %5.

Tüketicilerin %45’i, online alışverişi mağaza alışverişlerine tercih ettiklerini belirtiyorlar.

Online alışverişi mağazaya tercih eden kesimin %27’si bunun sebebi olarak seçeneklerin fazlalığını, %10’u geniş gönderim seçeneklerini, %7’si ise online mağazalarda bulunan uygun kullanım koşulları, geniş ürün ve hizmet bilgisini sıralıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*