21 Kasım 2018

Gucci, Pinterest’e Yönlendiren Bannerlar Hazırladı

İtalyan moda devi Gucci de dijital trendlere ayak uydurarak 2012 Sonbahar/Kış kreasyonları için içerisinde Pinterest’in “Pin it” butonları olan banner’lar tasarladı. Böylece reklamlarda görüp beğendiği ürünleri anında Pinterest‘te paylaşabilecek olan kullanıcılar, ayrıca doğrudan Gucci’nin online satış sayfasına da yönlendirilecek.

Bannerların sol alt tarafına yerleştirilen “Pin it” butonuna tıklayan kullanıcıların önünde; biri reklamın tüm versiyonunu gösteren, diğeri de ürün hakkında detayları paylaşan iki pencere açılacak. Pinterest’teki paylaşımları takip edecek teknoloji şirketi Triple Lift ile işbirliği içinde geliştirilen reklamlar sayesinde Gucci, online itibar çıtasını bir kademe yükseltip rakiplerinin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Hali hazırda Pinterest’te 432 gönderisi ve 3200 takipçisi bulunan Gucci’nin reklamı, gençlerin yoğun olarak kullandığı 5 internet sitesinde yayınlanacak. WSJ.com, Polyvore, Style.com, Lifestyle Mirror ve New York Magazine‘in moda blogu olan The Cut‘ta konumlandırılacak bannerlar ile Gucci farklı kanallar arasında entegre bir etkileşim yakalama şansına erişebilir.

Bu şekilde tıpkı diğer sosyal mecralarda olduğu gibi, Pinterest’teki varlığını gûçlendirme gayretinde olan Gucci, hedef kitle olarak yine gençleri belirlemiş gibi görünüyor. Aslında İtalyan moda devinin dijital dünyadaki bu hamlesini oldukça akılcı olarak yorumlamak mümkün. Gerçekleştirdiği “Banner-Pinterest-Online” satış üçgeninde şekillenen kurgusuyla, gençler arasında güçlü bir marka sadakati yaratıp, aynı zamanda onları satın almaya teşvik edecek gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*