13 Kasım 2018

Hangi Ödeme Şeklini Tercih Ediyorsunuz? [eMikrofon]

E-ticaret, sektör olarak 2012 yılı ile birlikte yükselişe geçti. Beraberinde bir çok yeni teknoloji de bu yükselişten faydalandı. Kullanıcı için üretilen alternatif çözümler ve bu çözümlerin getirdiği kolaylıklar düşünülünce birbirini olumlu olarak etkileyen bir mekanizmadan bahsedebiliriz. Ödeme sistemleri de bu mekanizmanın önemli bir parçasını oluşturmakta. Türkiye’deki hem online hem de mobil ticaret ödeme sistemlerinin kullanıcıların hizmetine sunulması e-ticarete olan ilginin önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğinin habercisi nitelikte.

Peki ödeme sistemleri derken neyi kastediyoruz? EticaretMag editörleri tarafından yazılmış “E-ticarette Ödeme Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler” başlıklı yazı ile bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

eMikrofon ekibi olarak bu konuyu bir de sokağa soralım diyerek tekrardan yollara düştük. Farklı bir konsept dahilinde röportajlarımızı yaptık. 100 kişiye hangi online alışveriş esnasında hangi ödeme şeklini seçtiğini sorduk ve analiz edebileceğimiz verilere ulaştık. 3 seçeneğimiz vardı. Bunlar kredi kartıyla ödeme, havale yoluyla ödeme ve kapıda ödeme seçenekleriydi.

Lafı uzatmadan eMikrofon’un yeni bölümüne geçelim ve istatistikleri, hangi ödeme şeklinin daha çok benimsendiğini görelim.Yorumlarınızı ve beğenilerinizi bekliyoruz. Ayrıca EticaretMag’ın YouTube sayfasına ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve diğer programlarımız olan vidinfografik ve Tahta Önü kanallarına da göz atabilirsiniz

İyi seyirler!Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. mağazamızdan kapıda odeme sitemi ile satış yapmaktayız, bizim için tek sorun kredi kartı ile kapıda ödeme seçeneginde paramızın esabımıza 30 gün sonra geçmesi.

    genelde orta yaş üzeri bunu tercih ediyor. buda bence kötü tecrubeden kayynaklı.

    sevgiler saygılar

Fikrini söyle

*