14 Aralık 2018

Online Video Reklamları Marka Araştırtıyor

Online videoların markalara katkısı giderek artıyor.

Harris Interactive tarafından Digitas adına 2221 kişilik bir katılımcı grubuyla gerçekleştirilen araştırmaya göre, online videolar artık marka bilinirliğini ve satışlarını arttırmak isteyen firmalar için bir zorunluluk haline geliyor.

Araştırma katılımcılarının %46’sının yeni bir marka ya da ürünün online tanıtım videosunu gördükten sonra o markayı araştırmaya meyilli olduklarını açıkladıkları araştırmada, online pazarlamadaki önemi artan online video reklamlarına dikkat çekiliyor.

Markaları araştırma oranının 18-44 yaş aralığında %51’e yükseldiğini belirten Digitas yetkililieri, bu oranın 55 yaş ve üzeri kesimde ise %39 olduğunu paylaşıyorlar.

Sosyal medyada markaları takip ettiklerini belirten araştırma katılımcılarının %49’unun, marka bir online video paylaştığı takdirde bunu izlemelerinin yüksek olasılık olduğunu belirttiği araştırmada, bu oran 18-34 yaş aralığında ise %58 civarlarına yükseliyor. 35 yaş ve üstünde ise videoları izleyeceklerini belirten kesim %45 olarak ortaya çıkıyor.

Digitas Yöneticisi Stephanie Sarofian, tüketicilerin online içeriğe oldukça ilgili olduklarını açıklayarak, araştırmaları ile tüketicilerin online videoları sadece izleyip geçmedikleri, ürünlerle irtibata geçmek adına araştırma yaptıklarının ortaya çıktığını belirtiyor.

Araştırmada online videolarda ünlü isimlerin yer almasının da video ile ilgilenmeyi arttırıcı etken olacağı paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*