17 Kasım 2018

Hasan Aslanoba, Etohum’un Yüzde 10’una 1,2 Milyon Dolar ile Ortak Oldu

Etohum Hasan AslanobaSon zamanların öne çıkan yatırımcılarından Hasan Aslanoba, Etohum‘un yüzde 10’una 3 milyon dolara ortak oldu.

Anlaşmaya göre şu an için 1,2 milyon dolar olarak gerçekleşen yatırım, üç yıl içinde 3 milyon dolara çıkacak. Bu da Etohum Yatırım A.Ş’nin bugün için 12 milyon dolar değere sahip olduğunu; 3 yıl içinde ise 30 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaşacağı öngörüsü anlamına geliyor.

Bunun yanında üç yıl içinde Hasan Aslanoba’dan Etohum’a ekstra bir 3 milyon dolar daha gelecek ve bu para da doğrudan Etohum’un seçtiği ve ortak olduğu girişimcilere aktarılacak.

Yani Aslanoba’nın Etohum’a yaptığı yatırım miktarı 3 yıl içinde toplam 6 milyon doları bulmuş olacak.

Basın toplantısı ile açıklanan gelişmede, ortaklığın Türk interneti için çok önemli bir haber olduğunun ve internet sektörünün dışından isimlerin sektöre yatırım yapmasının altı özellikle çizildi. Hasan Aslanoba’nın Etohum Yatırımcı Kulübü’ne geçtiğimiz haftalarda giriş yapmış olduğunu da eklemiş olalım.

Hasan Aslanoba’nın melek yatırımcı olarak 9 farklı şirkete yatırımı bulunuyor ve bunların arasında Anymeeting, Boni, Tablet Seminerler, Ehil, AlwaysFashion ve İncir.com gibi internet girişimleri yer alıyor. Aslanoba’nın ayrıca tazedirekt ve webnak isimli kendi şirketleri de yer alıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. İki taraf içinde iyi bir anlaşma olmuş. Hem Etohumun gelişmesi hemde Aslanobanın daha iyi işlere para yatırmasını sağlayabilir.Girişimcilerin daha çok destek alması açıından güzel bir anlaşma oldu. Tebrikler

Fikrini söyle

*