19 Aralık 2018

HauteLook: 2011 Sonuna Kadar Trafiğin %25’i Mobilden Gelecek

Private shopping sitesi HauteLook, iPhone uygulamasını başlatmasının üzerinden henüz daha 7 ay geçmeden haftasonu satışlarının %20’sinin mobil cihazlar üzerinden geldiğini belirtti.

HauteLook İş Geliştirme Direktörü David Sobie, 2011 sonuna kadar online trafiğin %25 – %30’unun mobil cihazlardan geleceğini tahmin ettiklerini iletti.

Sobie, haftaiçi satışlarının %15’inin, haftasonu satışlarının ise %20’sinin mobil cihazlardan geldiğini, mobile online satışları arttırmak için bir yöntem değil, başlı başına bir platform olarak baktıklarını belirtti.

Sobie, iPhone uygulamasını bu güne kadar 250.000 kişinin telefonlarına yüklediğini, uygulmanın hazırlanmasının 6 aylarını aldığını iletti.

Kullanıcıların daha büyük resimler ve daha hızlı yüklenen mobil siteler istediklerini belirten Sobie, uygulamayı geliştirmek için sürekli çalıştıklarını ekledi. HauteLook kısa bir süre içerisinde Android için de mobil uygulamalarını yayına sokacak.

Sobie, HauteLook hedef kitlesini 20’li yaşların ortasından 30’lu yaşların başlarına kadar olan çalışan bayanlar olarak belirlediklerini, mobil uygulama ile bu kesimin yoğun hayatlarında kolaylıkla alışveriş yapmalarını sağlamayı hedeflediklerini iletti. Mobil uygulama ile her sabah üyelerine yeni ürünlerin bilgilerini verdiklerini de ekleyen Sobie, satın alınan ürünlerin uygulama ile takibinin de sağlanacağını belirtti.

Sobie, uygulama için ilk pazarlama planlarının var olan üyelere ulaşabilmek olduğunu belirtirken, Apple uygulama mağazasında bulunmaları dolayısı ile üyeleri olmayan birçok kişiye de uygulama ile ulaştıklarını ekledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*