13 Kasım 2018

Hautelook Hollywoodla İşbirliğinde

Amerika’nın en büyük private shopping sitelerinden Hautelook, yeni oluşturacağı online fırsatlar için film stüdyosu The Weinstein Group ile işbirliğine giriyor.

Sex and the City’nin yıldızı Sarah Jessica Parker’ın yeni filmi ‘I Don’t Know How She Does It’ temalı satışlar yapmak için film stüdyosu ile anlaşan Hautelook’un, sene başından beri kendisine beraber satış ve tanıtım yapabileceği film stüdyoları aradığı belirtiliyor.

ABD’de 16 Eylülde yayına girmesi planlanan filmde Parker, iş, aile ve sosyal hayatında sorunlar yaşayan moda takipçisi bir kadını canlandırıyor.

Son moda ürünleri %50 ile %75 arasında indirimlerle satışa sunan Hautelook, Şubat ayında ABD’nin en lüks zincir mağazalarından Nordstorm tarafından satın alınmıştı. Oldukça lüks giyim ve aksesuar ürünlerini stil sahibi kullanıcı kitlesi ile buluşturduğunu öne süren Hautelook, kullanıcılarının kendilerini film karakterlerine yakın hissedebileceklerini belirtiyor.

Hautelook Pazarlama Başkan Yardımcısı Kerry Bennett, filmin Hautelook ile bir film stüdyosu arasındaki ilk promosyon anlaşması olduğunu belirterek, Weinstein ile promosyon görüşmelerinin yaz başında başladığını iletiyor.

Hautelook, filmin konseptlerine ve karakterlerin farklı sahnelerde giydikleri kıyafetlere uygun promosyonel satışlar yapacağını belirtirken, filmin gösterimine 10 gün kala ilk satış etkinliği filmde yer alan bebek kıyafeti ile gerçekleşti.

Promosyonların aynı zamanda filmin kendi web sitesinde, Hautelook’un ve filmin sosyal medya sayfasında ve filmin mobil uygulamalarında yer aldığı belirtilirken, filmde yer alan kıyafetlerin Hautelook sitesi üzerindeki satış resimlerinde, film karakterlerinin resimlerinin yer alacağı bilgisi paylaşılıyor.

Hautelook ve The Weinstein Group’un sosyal medyada bir yarışma düzenleyerek, birinci olan kulanıcıyı filmin New York’taki ilk gösterimine davet edeceği de belirtiliyor.

Özellikle Sex and the City hayranı kadın tüketiciler tarafından beğenilen ve takip edilen stil ikonu Sarah Jessica Parker’ın yer aldığı filmin fırsat satışlarının Hautelook’u hem kullanıcıları ile daha yakınlaştırması, hem de yeni kullanıcılar ile buluşturması bekleniyor.

Hautelook sektörde bu güne kadar pek örneğine rastlanmamış bir promosyonel işbirliğine imza atarak, sektörde öne geçmek için sıkı çalışmalarına devam ettiğini de gösteriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Haber için teşekkürler.

Fikrini söyle

*