21 Kasım 2018

Hedef “Hedef Kitle” Konferansında Barack Obama’nın Danışmanları Konuşacak

Element Strateji Yönetimi ve Danışmanlık tarafından 6 Mart 2015 tarihinde İstanbul Ritz Carlton Otel’de düzenlenecek HEDEF “HEDEF KİTLE” konferansı, Türkiye’de seçim kampanyalarında kullanılan iletişimin stratejilerinin pazarlama stratejilerine sunduğu katkılara odaklanan ilk konferans olacak.

“Seçim kampanyaları pazarlama stratejilerine ilham verecek” teması altında düzenlenecek etkinlikte, seçim kampanyalarında kullanılan iletişim yöntemlerinin incelikleri, hedef kitleyi bulma; doğru mesajları üretme ve hedef kitleye doğru kanaldan ulaşma yaklaşımları seçim kampanyalarının ve siyasal iletişim dünyasının efsane isimleri tarafından enine boyuna masaya yatırılacak.

Obama için 45 milyon takipçi topladı: Teddy Goff

teddy_goff

Teddy Goff

Konferansta konuşmacı olarak yer alacak isimler arasında ABD Başkanı Barack Obama’nın 2012 Başkanlık Seçimleri Dijital Kampanya Direktörü Teddy Goff bulunuyor. Seçim döneminde tüm ülke genelinde 250 kişilik bir ekibi idare eden Goff, tüm dünyada yankı uyandıran Obama 2012 kampanyasının web tasarım, sosyal medya, e-posta, sanal reklam, sanal organizasyonlar ve internette bağış toplama ayakları da dahil olmak üzere tüm dijital çalışmalarını yürütmüştü. Time dergisi tarafından “Dünyayı değiştiren 30 yaşın altındaki 30 kişi” arasında gösterilen Goff,  izlediği dijital strateji ile kampanya için 690 milyon doların üzerinde bağış toplamış, 1 milyondan fazla kayıtlı seçmen kazandırmış, Facebook’ta 45 milyon, Twitter’da 33 milyon takipçi toplamıştı. Amerikan Başkanlık Seçimleri tarihinde rekor olarak tanımlanan bu kazanımlar Obama’nın ikinci dönem başkanlığa seçilmesinde önemli rol oynamıştı. Teddy Goff, HEDEF “HEDEF KİTLE” konferansında dijital uygulamaların pazarlama dünyasında edindiği yeri yaşadığı deneyimler eşliğinde anlatacak.

Amerikan seçim tarihinin en büyük gönüllü organizasyonunu kuran kişi: Ulusal saha direktörü Jeremy Bird

jeremy_bird

Jeremy Bird

HEDEF “HEDEF KİTLE” konferansında konuşmacı olacak bir diğer önemli isim de 2012 Amerikan Başkanlık Seçimlerinde Barack Obama’nın Ulusal Saha Direktörü olarak görev yapan Jeremy Bird olacak. Fortune dergisi tarafından geleceği şekillendirecek en etkili 50 yönetici (40 under 40) arasında gösterilen Bird,  2016 yılında Amerikan Başkanlığı için adaylığını koyması beklenen Hillary Clinton için kampanya yürüten “Ready for Hillary” grubu ile çalışacak. Obama başkanlığının ilk döneminde kritik görevler üstlenen Bird, 2009-2011 yılları arasında Obama Yönetimi’nin yürüttüğü Wall Street Reformu ve Sosyal Sağlık Reformu kampanyalarında etkin olarak görev aldı. 2012 seçimlerinde ABD seçim tarihindeki en büyük gönüllü organizasyonunu kuran ve yöneten Jeremy Bird, halihazırda kendi kurduğu 270 Strategies isimli danışmanlık firmasını yönetiyor. Jeremy Bird HEDEF “HEDEF KİTLE” konferansında doğru içeriğin doğru kitlelerle sahada buluşturulmasının püf noktalarını katılımcılara aktaracak.

HEDEF “HEDEF KİTLE” konferansının diğer konuşmacıları arasındaTwitter Asya Bölgesi Direktörü Peter Greenberger, eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın Batı Eyaletleri Kampanya Sorumlusu ve Barack Obama’nın Denver – Colorado bölgesi anketörü Rick Ridder, ödüllü anketör Joannie Braden, Gazeteci Yazar Haluk Şahin, Reklamcılar Derneği Onursal Üyesi İzmir Tolga ve 54. Dönem Turizm Bakanı ve Basın Konseyi Vakfı Başkanı Bahattin Yücel yer alıyor.

Konferansa katılmak için Biletix adresinden katılım bileti alabilirsiniz. Etkinlik hakkında daha geniş bilgiyi ise etkinliğin internet sitesinden edinebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*