21 Kasım 2018

Hedeflendirilmiş Reklam Firması AdRoll’a $15 Milyon Yatırım

Display banner reklamlarında standart reklamlara kıyasla alışverişe dönüştürmede çok daha başarılı olan hedeflendirilmiş banner reklamları reklamverenlerin dikkatini çekmeye başlıyor.

Kullanıcıların daha önce gezindikleri sayfaları online faaliyetlerinde banner reklamı olarak karşılarına çıkaran hedeflendirilmiş – retargeted reklamları sunan firma sayısı da bu talep artışı ile beraber hızla yükseliyor.

ABD’de hedeflendirilmiş reklam hizmeti sunan AdRoll, hedeflendirilmiş reklam pazarındaki yerini sağlamlaştırmak adına 15 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını açıkladı.

Foundation Capital tarafından desteklenen yatırım ile teknoloji geliştirmelerinin yanı sıra mobil, video ve sosyal odaklı ürünler piyasaya süreceklerini açıklayan AdRoll yetkilileri, reklamlarının ulaşım ağını geliştirmek adına çalışmalar yapacaklarını da paylaştılar.

San Francisco merkezli firma çalışan sayısını da arttıracaklarını belirtirken, uluslararası yaygınlıklarını arttırma adına yeni global ofisler açma planları olduğunu belirtti.

5000 müşterisi olduğunu ve her ay 500’e yakın yeni firma ile anlaşma yaptıklarını paylaşan AdRoll, ilk yatımını 4 milyon dolar olmak üzere 2008 yılında almıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*