17 Kasım 2018

Hediyefabrikasi.com, Hediyeciniz.com’u 300.000 Dolara Satın Aldı

hediyefabrikası
Son dönemlerin seri girişimcisi Hasan Aslanoba’nın yaptığı yatırımlarla hareketlilik kazanan Türk e-ticaret sektöründen bu sefer bir satın alma haberi geldi. Altunlar Mağazacılık İnternet Hizmetleri’ne bağlı olan Hediyefabrikası.com, Hediyeciniz.com’u 300.000 dolara satın aldı. Bu anlaşmayla beraber Aşkkavanozlari.com ve bir B2B platformu olan Tedaplus.com da Altunlar Mağazacılık’ın bünyesine dahil olmuş oldu.

Toptan ve perakende satışlar yapan Hediye Fabrikası, hediyelik eşya sektöründe hizmet vermekte ve yıllık cirosu 8 milyon TL civarında olan şirketin 3200 bayii bulunmakta. Bunun yanı sıra 75.000 üyeye sahip olan Altunlar Mağazacılığın kendi ithalat hacmi ise 3000 kalem olarak belirtiliyor.

Altunlar Mağazacılık’ın 300 bin dolara satın aldığı hediyciniz.com ise 9 yıllık bir geçmişe sahip ve 58.000 üyesi bulunuyor. Şirketin yıllık cirosu ise 650 bin TL olarak belirtiliyor. Anlaşma dahilinde satın alınan B2B firması Tedaplus’ın ise yıllık cirosunun 1,3 milyon TL. 2 yıldır hizmet vermekte olan şirketin 245 bayisi bulunmakta. Aşkkavanozu domain’inin ise doğrudan Tedaplus’a yönlendiğini de belirtmek de fayda var.

Altunlar Mağazacılık ortaklarından Yıldırım Altun, yapılan bu anlaşmanın iki taraf içinde olumlu sonuçlar vereceğini belirtirken, ilerleyen zamanlarda başka firmalarla da yeni anlaşmalar yapabileceklerini dile getirdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Öncelikle hayırlı olsun,

    İyi bir anlaşma gibi görünüyor,bence Hediyeciniz.com’dan ziyade Tedaplus.com ile tüm sektöre hizmet eden Altunlar daha fazla ses getirecek gibi.
    İthal ettikleri ürünler kalite olarak piyasanın her zaman bir üstünde,umarım bu çizgilerini bozmadan 3000 çeşite bir 3000 daha eklerler.

    Yolunuz açık olsun.

Fikrini söyle

*