13 Aralık 2018

HepsiBurada.com Üye Sayısı 3 Milyonu Geçti

HepsiBurada.com 2011 ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Paylaşılan bilgilere göre 2011 ilk çeyreğinde web sitesine dakikada 1.2 yeni üye katılıyor.

HepsiBurada.com, ilk çeyrekte toplam üye sayısını 3,2 milyona çıkardı. Firmanın 2010 yılı sonu toplam üye sayısı 3 milyon olarak belirlenmişti. 2011 ilk çeyreğinde ziyaretçilerin sitede kalma süreleri 10 dakikaya uzarken, 2010 yılı sonuna göre siteyi hemen terketme oranında da %67’lik bir gerileme yaşandı.

HepsiBurada, 2011 ilk çeyrek raporunda satış rakamları ile ilgili bir rakam yer almadı, ancak 2010 En Büyük 300 Avrupa İnternet Perakendecileri listesine 76. sıradan giren HepsiBurada’nın 2010 cirosu 150 milyon doları geçmişti.

Türkiye’deki en büyük B2C e-ticaret firması olan HepsiBurada.com’un aylık ziyaret edilme sayısı 13,5 milyona ulaşmış durumda. 350.000’den fazla ürünün yer aldığı sitede ilk çeyrekte en çok artış gösteren alışveriş kategorisi ise %400’lük rekor bir ilerleme ile Giyim-Ayakkabı.

İlk çeyrek raporuna göre HepsiBurada.com üzerinden alışveriş yapan bayanların oranında %40’lık artış yaşanmış. Giyim-Ayakkabı alanındaki %400 ve Kozmetik alanındaki %200’lük artış ise bunun kanıtı. Site yetkilileri teknoloji kategorisinde de bayanların alışveriş oranlarında gözle görülebilir bir artış olduğunu belirtiyor.

Verilerde göze çarpan bir diğer önemli nokta ise Anadolu’dan gelen online alışveriş oranındaki artış. Raporda Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Ordu, Konya, Sivas gibi Anadolu illerinden gelen siparişlerde %75 civarında artış olduğu belirtiliyor. Kıbrıs’tan gelen siparişlerdeki artış oranı ise bunun iki katı; %150.

HepsiBurada.com sitesi üzerinde en çok aranılan kelimelerin iPad, HTC, Blackberry ve Tablet PC olduğu ve telefon alışverişlerinde akıllı telefonların artık daha fazla tercih edildiğinin de altı çiziliyor.

Hediye dönemlerinde online hediye alma oranında artış olduğu da HepsiBurada.com 2011 ilk çeyrek raporunda verilen bilgiler arasında.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*