19 Aralık 2018

HepsiBurada.com 2011 Yarıyıl Raporunu Açıkladı

Ülkemizin en büyük e-ticaret firmalarından HepsiBurada.com, Haziran ayında açıkladığı 2011 ilk çeyrek rakamlarından sonra, yarıyıl verilerini de açıkladı.

3.3 milyon üyesi ile Türkiye’de online alışveriş yapan kitlenin yarısından fazlasına hitap eden firma, 2011’in ilk yarısında geçen senenin ilk yarısına kıyasla özellikle bazı kategorilerde oldukça büyük artış yaşandığını belirtiyor.

Kadın tüketicilerin online alışveriş yapma oranlarındaki artışa dikkat çeken firma, bayan tüketicilerin kozmetik alışverişlerinde geçen seneye kıyasla %90, giyim alışverişlerinde %80, gıda alışverişlerinde %70, anne & bebek kategorisindeki alışverişlerinde ise %70 artış olduğunu paylaşılıyor.

2011’in ilk 6 ayında en fazla artış yaşanan kategorilerin bayan tüketicilerin bu dallardaki artan alışveriş oranlarının da etkisi ile kozmetik, giyim-ayakkabı, gıda, anne & bebek kategorileri oldukları ekleniyor.

Teknolojik alışverişlerde de oldukça büyük bir artış olduğunu ileten firma yetkilileri, tüketicilerin normal cep telefonları yerine artık akıllı telefonları tercih ettiklerinin alışveriş oranlarından ortaya çıktığını iletiyorlar.

Anadolu’dan gelen satın alımlarda da geçen seneye oranla %50’den fazla bir büyüme olduğu belirtilirken, Anadolu’dan en çok alışveriş yapan ilin Bursa olduğu bilgisi paylaşılıyor. Geçen senenin birincisi olan Antalya ise, bu sene 2. sırada yer alıyor.

HepsiBurada.com, üye sayısında geçen senenin aynı dönemine kıyasla 300 binlik bir artış yaşandığını, firmanın 2011’in ilk yarısını 3.3 milyon üye ile kapattığını belirtiyor.

Siteye gelen aylık ortalama ziyaret sayısının 13.5 milyona ulaştığını ekleyen firma yetkilileri, ziyaretçilerin sitede ortalama 10 dakika harcadıklarını paylaşıyorlar.

HepsiBurada.com üzerinde 350.000’in üzerinde ürün bulunduğu da belirtilirken, aylık satılan ürün adedi 550.000 olarak paylaşılıyor.

Ramazan ayında tüketicilerin özellikle sahur vakitlerinde sitelerinde daha fazla vakit geçirdiklerini ileten HepsiBurada.com yetkilileri, bu sürenin geçen seneye oranla %25 arttığını belirtiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*