13 Kasım 2018

Hepsiburada.com 2014 Yılının En Popüler Ürünlerini Açıkladı

Hepsiburada.com, Türkiye’nin 2014 yılındaki online alışveriş tercihlerini açıkladı. Hepsiburada.com tarafından yapılan analizin sonuçlarına göre bilgisayar, kitap, oto aksesuarları, spor malzemeleri ve mutfak malzemeleri, tüketicilerin en çok alışveriş yaptığı kategoriler olarak dikkat çekti. 2014 yılında e-ticaret trafiğinin en yüksek olduğu bölge Marmara Bölgesi olurken, en çok alışveriş yapılan il ise İstanbul oldu.

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu hepsiburada.com, yaptığı analizlerle online alışveriş alışkanlıklarını gözler önüne seriyor. 2014 yılında müşteri sayısını önemli oranda artırarak e-ticaret pazarını büyüten hepsiburada.com, Türkiye’nin dört bir yanında kullanıcılarının ihtiyaçlarını ayağına getiriyor.

Marmara Bölgesi ve İstanbul öne çıktı

Hepsiburada.com’un verilerine göre Türkiye genelinde en çok alışveriş yapılan ilk 10 il; İstanbul, Muğla, Artvin, Tunceli, İzmir, Kırklareli, Bilecik, Çanakkale, Edirne ve Sinop olarak sıralandı. Marmara Bölgesi en çok alışveriş yapılan bölge olarak dikkat çekerken, müşteri sayısı bakımından penetrasyonun en yüksek olduğu il ise Tunceli oldu.

Kadınlar kitap, erkeklerde bilgisayar ilk sırada

Hepsiburada.com’da online alışveriş yapan tüketici profilini 25-44 yaş arası kişiler oluştururken, 2014’ün en popüler ürünleri kadın ve erkek tüketicilere göre bazı farklılıklar gösterdi.

Erkek kullanıcıların en çok tercih ettiği ürün kategorileri bilgisayar, oto aksesuarları, spor malzemeleri, sağlık ve güzellik ürünleri, akıllı telefonlar, ev elektroniği, mutfak malzemeleri, temel tüketim ve gıda, anne-bebek-çocuk ürünleri ile hırdavat olurken; kadın kullanıcılar ise kitap, spor malzemeleri, mutfak malzemeleri, sağlık ve güzellik ürünleri, anne-bebek-çocuk ürünleri, bilgisayar, mobilya, temel tüketim ve gıda, ev elektroniği ile kozmetik ürünlerini satın aldı .

Ödemede tercih kredi kartı oldu

Hepsiburada.com’un online alışveriş analizinde tüketicilerin ödeme tercihleriyle ilgili bilgiler de yer aldı. Sonuçlara göre tüketicilerin %90’dan fazlası kredi kartı ile ödemeyi tercih ederken, havale ve kapıda ödeme seçeneklerinin kullanımı %5’in altında kaldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*