17 Kasım 2018

Hepsiburada.com’un Hisse Devrine Rekabet Kurumu’ndan Onay Geldi

12 Ocak tarihinde ‘Hepsiburada.com’un Satışı İçin Rekabet Kurumu’na Resmi Başvuru Gerçekleşti‘ haberimizi yayınlamıştık. İşte o başvurunun sonucu açıklandı: Rekabet Kurumu, Hepsiburada.com‘un hisselerinin devri için izin verdi.

rekabet

Hepsiburada.com’un bağlı olduğu D-Market Elektronik Hizmetler şirketinin hisselerinin devredileceği şirket ise ‘TurkCommerce B.V.’.

Hollanda temelli olan TurkCommerce B.V. şirketinin kurucuları arasında Abraaj Group’un üst düzey yöneticilerinin olduğunu doğruladık. Bu bakımdan hisse senedi pay devrinin, 2014’den beri dedikodusu yapılan Abraaj Group‘un yatırımına işaret ettiği kuvvetle muhtemel.

Rekabet Kurumu’nun onay mesajında D-Market Elektronik Hizmetler ve Tic. A.Ş. ile TurkCommerce BV arasında ‘belli oranda’ hisse devrinin yapılacağı belirtiliyor. Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanan yeni hisse dağılımında ise TurkCommerce BV’nin yüzde 15.5 oranında hisse sahibi olduğu gözüküyor.

Hepsiburada.com yetkilileri, onayın alınıp, devrin gerçekleşmesine kadar bir açıklama yapmayacaklarını belirtmişlerdi. Kendileri ile temaslarımız sürüyor. Yeni detayları öğrendikçe haberimizi güncelleyeceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*