19 Kasım 2018

HepsiBurada Yaz Dönemi Satış Trendlerini Açıkladı

Hepsiburada.com, 2014 yaz döneminde en çok satılan ürünleri açıklayarak tüketicilerin online alışveriş eğilimlerine ayna tutuyor.

Hepsiburada.com’un verilere göre 2014 yaz döneminde Türkiye genelinde en çok cep telefonu, LCD televizyon, laptop, tablet bilgisayar ve klima satıldı. Öte yandan kitap, kozmetik, oto aksesuar malzemeleri, bisiklet, altın, ofis ve kırtasiye malzemeleri ile spor malzemeleri de en çok satılan ürünler arasında yer aldı.

Dünya Kupası’nın etkisi ile TV, sıcakların etkisiyle klima satışları patladı

Cep telefonu en popüler ürün olarak online satışlarda zirvede yer alırken, 12 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında Brezilya’da yapılan 2014 FIFA Dünya Kupası’nın etkisiyle LCD televizyon satışlarında önemli oranda artış gerçekleşti. Sporseverler hepsiburada.com’un avantajlı kampanyalarıyla satın aldıkları TV’lerle maç keyfi yaşadılar. Yaz sıcaklarından bunalan tüketiciler klimalara da hücum etti. Klimalar en çok satılan ürünler arasında ilk sıralarda yer aldı.

Bisiklet satışları yükselişte

2014 yaz döneminde yapılan online satışlarda çarpıcı artışlardan biri de bisiklet kategorisinde yaşandı. Sağlıklı yaşam için tüketicilerin tercih ettiği ürünlerden biri olan bisiklet satışlarında geçtiğimiz yıla göre %38 artış gerçekleşti.

Erkeklerin ve kadınların tercihleri benzerlik gösterdi

Türkiye genelinde ciro bazlı satışlarda erkeklerin ve kadınların ilk sıralardaki tercihlerinin birbirine yakın olması dikkat çekti.

Erkek kullanıcılar hepsiburada.com’dan öncelikli olarak cep telefonu, LCD televizyon, laptop, tablet bilgisayar ve klima alırken; kadın kullanıcılar cep telefonu, laptop ve tablet bilgisayar ile birlikte telefon kılıflarına yoğun ilgi gösterdi.

Düğün mevsiminde altın satışları katlandı

Aynı zamanda düğün mevsimi olarak da bilinen yaz aylarında altın satışlarında yoğunluk yaşandı. Hem kadın hem de erkek kullanıcıların en çok tercih ettiği hediyelik ürünlerin başında altın çeşitleri geldi.

İstanbul ilk sırada

Hepsiburada.com üzerinden en çok online alışveriş yapan iller İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Kocaeli oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*