12 Aralık 2018

Her 10 Mağaza Aramasından Biri Mobilden

British Retail Consortium ve Google tarafından yayınlanan bir araştırma, mobil cihazların hayatımıza ne kadar yerleştiğini bir kez daha ortaya koydu.

2011’in 3. çeyreğinde online mağaza aramalarının %10’unun mobilden geldiğini belirten araştırma yetkilileri, mobil aramaların 2010 yılının 3. çeyreğine kıyasla %168 artış yaşadığını paylaştılar.

Bilgisayar üzerinden gelen mağaza araştırmalarında da geçen senenin aynı çeyreğine kıyasla %35 artış olduğu belirtilirken, buna rağmen online harcamaların geçen seneye kıyasla %10 azaldığı belirtildi.

BRC/Google Online Retail Monitor araştırmasında, tüketicilerin çok kanallı mağazaları araştırma oranları 2010 yılının Eylül ayına kıyasla %26 artış gösterdiği belirtilirken, sadece online satış yapan mağazaların araştırılma oranlarındaki artışın ise %71 olduğu bilgisi paylaşıldı.

İngiliz tüketiciler ile yapılan araştırmaya göre, tüketiciler artık daha çok online araştırma yaparak, satın almak istedikleri ürünleri en uygun fiyata almak için çabalıyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*