20 Kasım 2018

“Herkes Okusun” Sloganıyla Binlerce Kitabı Bedavaya Veriyorlar

Son zamanlarda kitap kurtlarının iştahını kabartacak birçok etkinliğe merhaba dediğimiz bir dönemi yaşıyoruz. Daha yeni Beyoğlu Sahaf Festivali‘nin başladığı haberiyle heyecan kaplayan bünyeler için güzel bir gelişme de bu sefer Evekitap.com‘dan geldi.

“Her eve bir kitap bedava” diyerek yola çıkan Evekitap.com önderliğinde 15 farklı yayın evi, daha önce hiç yapılmamış bir uygulamayı hayata geçirip, “Herkes Okusun” kampanyası ile 160 farklı kitaptan oluşan binlerce eseri ücretsiz dağıtma vadinde bulunuyor.


Son zamanların en popüler kavramlarından olan fırsat satışı modelini kitap sektörüne uyarlayan Evekitap.com kurucularıyla geçtiğimiz günlerde samimi bir röportaj gerçekleştirmiştik. Hikayeleri okuyucularımız tarafından oldukça ilgi gören girişimciler bu sefer de oldukça ilginç bir kampanyayla isimlerini duyuracağa benziyor. Kampanya için binlerce kitaplık bir stok ayıran girişimciler, sipariş edilen kitaplardan hiçbir ücret alınmayacağını belirtiyor. Tek istenenin, ürünleri evlere ulaştırabilmek amacıyla gerekli olan 3.9 TL’lik kargo ücreti olduğunu da belirtelim.

Geçtiğimiz 30 Eylül günü başlayan ve stoklar tükendiğinde biteceği açıklanan kampanyanın gidişatına ve kısa süre oluşan ilgiye bakarsak, kampanyanın yakın zamanda sona ereceğini söyleyebiliriz. Hedeflerinin kitap okumayı yeniden gündeme getirmek ve fırsat algısı ile insanlara sunmak olduğunu belirten Evekitap.com girişimcileri, daha şimdiden amaçlarına ulaştıklarını belirtiyorlar. Binlerce kişiye ücretsiz sunulacak bu kadar çok kitabın maliyetini ise yayın evleri ile ortak karşıladıklarını belirten girişimciler, bir nevi sosyal sorumluluk projesi tadındaki bu ataklarıyla bugüne kadar hiç yapılmamış büyüklükte bir ücretsiz dağıtım işine giriştiklerini belirtiyorlar.

Tanıtım amacıyla 50 bin broşür ile İstanbul genelinde bir duyuru yapmayı hedefleyen Evekitap.com’un kampanyasında oldukça popüler kitaplar bulunduğunu ve stokların ciddi bir hızla eridiğini de eklemekte yarar var. “Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi”,” Taht Oyunları”, “Sefiller” gibi hem klasikleşmiş edebiyatın köşe başı kitaplarını, hem de modern edebiyatın en iyi eserlerini bulabileceğiniz kampanyaya bir göz atmanızı öneririz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*