14 Aralık 2018

Hesaplabakalim.com, Artık Şirket Kurma Masrafını da Hesaplıyor

hesaplabakalimlogo2012 yılında kurulan ve Useful‘un bir iştirakı olan hesaplabakalım.com, kullanıcıların merak ettikleri yüzlerce konu hakkında hesaplama yapmasına olanak tanıyan bir internet sitesi. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan hesaplamaların yer aldığı site, e-ticaret siteleri için ROI ve dönüşüm oranları hesaplama gibi faydalı hesaplamalar sunuyor. Site şimdi de girişimciler için ‘Şirket Kurma Masrafını‘ hesaplıyor.

Hepimizin bildiği üzere, yeni başlayanlar için e-ticaret şirketi kurmak, zorlu bir süreci beraberinde getiriyor. Fikrin ve iş modelinin belli olmasının ardından alan adı, alt yapı, ödeme sistemleri, iş planı, pazarlama planı gibi onlarca parametre, girişimcinin öğrenmesi ve tecrübe edinmesi gereken başlıkları oluşturuyor. Start up konumundaki bir şirket için de finansal açıdan değerlendirdiğimizde, cevaplanması en elzem gelen sorulardan biri,  şirket kurma masrafının girişimciye ne kadar patlayacağı oluyor.

Hesaplabakalım.com, şirket kurma masrafını hesaplarken, tüm detayları göz önünde bulunduruyor. Şirket türü, ortak ve yetkili sayısı, iş yeri kirası, kontrat kopya sayısı ve süresi, sermaye, izinler ve ruhsat, sitenin masrafı hesaplamak için girişimcinin paylaşmak durumunda kaldığı veriler arasında yer alıyor.

Şirket masrafı hesaplamak gibi her yerden kolaylıkla hesaplanamayacak yanıtların bulunduğu sitede, girişimcilerin dikkatini çekebilecek başka hesaplamalar da mevcut. ‘Gelir ve stopaj vergisi  hesaplama’, ‘pazarlama giderleri hesaplama’ gibi yanıtlar hesaplamalar bunların arasında gösterilebilir. Bütün bunların yanı sıra, 8 ayrı kategoride hesaplama yapılabilen sitede, ‘yükselen burç hesaplaması’, ‘ideal kilo hesaplaması’ gibi eğlenceli içeriklere de yer veriliyor.

Kuracağınız şirketin muhtemel masraflarını öğrenmek istiyorsanız buraya gidebilirsiniz.

Şirket Kurma Masrafı Hesaplama   HesaplaBakalim.Com ile Kolayca HesaplaSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*