14 Kasım 2018

Hindistanlı Craftsvilla Asya’nın Etsy’si Olma Yolunda Yatırım Aldı

2011 yılında kurulan Hindistan merkezli Craftsvilla, el yapımı tasarım ürünlerinin online satışının yapıldığı bir site. Hindistanlı satıcılıların ülkeye özgü el yapımı ürünlerinin sergilendiği ve satışa sunulduğu sitede 1000’den fazla satışçının 50.000 civarı ürünü sergilenmekte.

20’den fazla ülkeye kargo hizmeti sunan Craftsvilla, Asya’nın Etsy‘si olma yolunda ilk adımını atarak 1.5 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Hindistan’daki internet kullanımının hala yeterli oranda olmaması, online alışverişe kullanıcıların alışmamış olması gibi sebeplerle, Craftsvilla Studios adı altında satış yapan kullanıcılarının ürün resimlerinin çekilmesi, içeriklerinin yazılması ve internete yüklenmesi gibi hizmetleri de sağlayan site, kargolama prosesinde de satıcılarına destek oluyor.

20’den fazla ülkeye satış yaptıkları halde satışlarının %25’inin ABD ve Kanada’dan geldiğini açıklayan firma yetkilileri, yeni yatırımları ile Endonezya ve Tayland’a açılmatı planladıklarını paylaşıyorlar.

50 olan çalışan sayılarının da artmasını hedeflediklerini açıklayan yetkililer, sitelerinin farkındalık yaratmaya başladığını, aylık %50 büyüme oranlarına ulaştığını açıklayarak, ayda 5000 ürünün siteleri üzerinden kargolandığını açıklıyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*