15 Kasım 2018

Hızla Büyüyen Lot18 İşten Çıkarmalara Başladı

2010 yılının Kasım ayında kurulan ve büyüme hızıyla pek çok yatırımcının dikkatini çeken Lot18, görünüşe göre başedebileceğinden çok daha hızlı adımlarla büyüdü.

Arka arkaya aldığı yatırımlarla şarap ve gurme ürünler private shopping piyasasında başarılı olabileceğinin sinyallerini veren firma, ilk senesini doldurur doldurmaz Avrupa pazarına göz dikmiş, İngiliz Vinobest’i satın alarak İngiltere, Fransa ve Almanya’ya açılmıştı.

Bu güne kadar 44.5 milyon dolar yatırım alan şarap ve gurme yiyecek private shopping sitesi Lot18, 4 ay önce girdikleri İngiltere pazarının rekabet anlamında oldukça zorlu olduğunu, hafta sonuna kadar İngiltere operasyonlarını durdurmaya karar verdiklerini açıkladı.

1 sene içerisinde çalışan sayısını 96’ya çıkarmış olan firma, İngiltere ofisinin kapanması ile 6 kişinin işten çıkarılacağını açıkladı. Lot18 kısa bir süre önce 25 çalışanını daha işten çıkarmıştı.

1.5 senelik start-up, üye sayılarının 1 milyon kişiye ulaştığını açıklarken, işten çıkarımları ile başedilebilinenin üzerinde bir büyüme hızının başarılı bir işletme için bile zararlarını gözler önüne sermiş oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*