16 Kasım 2018

Hizmet Sektörünün Teklif Toplama Sitesi Armut.com 3,2 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Armut-teklif_toplama-eticaret-yatırım (2)

Hizmet ihtiyacı olanlarla yüzlerce kategoride yer alan 90 bini aşkın uzman hizmet vereni buluşturan armut.com, gösterdiği hızlı büyüme ile yabancı yatırımcılardan toplam 3,2 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımla beraber şirketin aldığı toplam yatırım 4,2 milyon dolara ulaştı.

Aylık ortalama 1,3 milyonun üzerinde ziyaretçiye ve 7 milyondan fazla sayfa gösterimine ulaşan armut.com, son bir yılda ciro bazında %300 büyüdü ve Türkiye’nin hizmet kategorisinde en büyük online pazar yeri olma unvanını 2015 sonunda pekiştirdi. 2011 yılında kurulan armut.com, Avrupa kaynaklı yatırım fonları Addventure (%75) ile aynı zamanda ilk yatırımcısı da olan Hummingbird’ten (%25) toplamda 3.2 milyon dolarlık önemli bir yatırım daha aldı. Armut.com aldığı yatırımı, 30 kişilik ekibini büyüterek pazarlama çalışmalarına hız vermek, yenilikçi ürünler ve hizmetler geliştirmek ve yurt dışına açılmak için kullanacak.

İlgili yazı: Alışveriş Reklamlarıyla Tıklama Oranı Artırmanın 5 Yolu

Konuya ilişkin açıklama yapan Armut.com kurucu ortağı Başak Taşpınar Değim, aldıkları bu yatırımla beraber “hizmet piş, ağzıma düş” vizyonundan hareketle hizmet almayı çok daha kolay ve güvenilir hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Diğer kurucu ortak Erol Değim ise  30 kişilik uzman ekiplerini büyüterek pazarlama, ürün geliştirme ve müşteri hizmetleri alanlarına yatırım yapacaklarını ve akademik başarısı yüksek gençlerden oluşan dünya çapında bir ekip kurmayı hedeflediklerini söyledi.

2015 yılı boyunca 400 binin üzerinde hizmet talebi alan armut.com 90 bini aşan hizmet veren sayısı ile hatırı sayılır bir ekonomi yaratıyor. Şirket önümüzdeki yıl yurtdışına açılmayı da hedefliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*