21 Kasım 2018

Konaklama Yönetim Platformu HotelRunner Üzerinden 2013’te 520 Bin Rezervasyon Yapıldı

hotelrunner
Bulut bilişim tabanlı dijital, konaklama tesis yönetim ve pazarlama platformu olarak hizmet veren HotelRunner, konaklama tesislerinin günlük operasyonlarını ve tesislerini yönetmelerini sağlıyor. Konaklama tesislerine aynı zamanda tüm kanallardan online ödeme kabul edebilmelerini sağlayan HotelRunner 2013 yılı içinde Türkiye turizmine 126 milyon Euro’luk bir katkı sağladı.

CloudArena’nın bir hizmeti olan HotelRunner’ın yıl sonu değerlendirmesinde şirket üzerinden satılan oda/gece sayısının 2 milyona yaklaştığı belirtiliyor. Ülke turizmine 126 milyon Euro’luk katkı yapan sistemin 2014’teki hedefi ise 390 milyon Euro olarak belirtiliyor.

2013 yılında sistem üzerinden 520 bin rezervasyon yapılırken, bu rezevasyonların toplam değerinin 180 milyon Euro olduğu belirtiliyor ve sistem üzerinden tatil planını gerçekleştiren kişi sayısının ise 1,5 milyonu aştığı görülüyor. Tatil planı yapanların yüzde 65’ini yani 1 milyonunu yabancı turistler oluşturmakta.

2014 yılında Türkiye turizmine 390 milyon Euro’luk katkı yapmayı hedefleyen şirket, bu sistemi kullanan turist sayısının yıl sonunda 3,5 milyonu bulacağını tahmin ediyor.

Turizm sektöründe mobil kullanımının da hızlı bir şekilde artış gösterdiğini vurgulayan şirket, 2013’ün ilk yarısında iş gezilerinin yüzde 36’sının, tatillerin ise yüzde 40’ının rezervasyon işlemlerinin mobil üzerinde yapıldığını belirtiyor. Kullanıcıların yüzde 38’lik bir bölümü 2013’ün ilk yarısında tatil planlarını bilgisayarları üzerinden yaparken, yüzde 15’lik bir bölümü ise tabletler üzerinden bu planlamalarını yaptı.

2011 yılında kurulan ve tamamen bulut bilişim mimarisi üzerinde kurgulanan CloudArena, 2013 yılında Aslanoba Capital ve 212 Capital Partners’dan toplamda 2 milyon dolarlık yatırım aldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*