15 Kasım 2018

Hotel.com’dan Sektörde Bir İlk: Facebook İçi Affiliate Programı

Hotels.com sektörde bir ilki gerçekleştirerek, Facebook içerisinde kullanılmak üzere ürettiği “Hotels WithMe” uygulaması ile uygulamayı indiren iş ortaklarının uygulama üzerinden gelen satışlarından komisyon almalarına olanak tanıyor.

Uygulamanın Facebook içerisinde oluşturulan ilk affiliate – iş ortaklığı programmı olduğu belirtilirken, uygulamanın ilk etapta İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya ve İşveç’te kullanılabileceği paylaşılıyor.

Uygulama içerisinde dünya genelindeki 140.000 otelin yer aldığı açıklanırken, uygulamayı indiren ve kullanmaya başlayan yayıncılar üzerinden gelen satışların belirlenen komisyon oranları ile ödüllendirileceği firma yetkilileri tarafından ifade ediliyor.

Uygulamanın kullanıcıların Facebook sayfalarına oldukça kolay eklendiği de belirtilirken, uygulama eklendikten sonra bu sayfaya gelen kullanıcıların uygulama üzerinden rezervasyon yapabilecekleri, bu rezervasyonların da Hotels.com standart iş ortaklığı programında olduğu gibi anlık olarak affiliatelerin kayıtlı oldukları sayfalardan takip edilebileceği belirtiliyor.

Program kapsamında Hotels.com ile çalışan Columbus Internet CEO’su Andrew Sittermann, uygulamanın Facebook içerisinde gerçekleştirilen ilk gerçek zamanlı iş ortaklığı programı olduğunu paylaşarak, uygulamayı Hotels.com ile gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını, bu tarz uygulamaların gelişmesi için ilk adımı attıklarını açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*