21 Kasım 2018

Hulu CEO’sundan Yahoo’ya: Yahoo’nun Başına Geçmekle İlgilenmiyorum

Neredeyse geçtiğimiz senenin ortalarından beri CEO krizi yaşayan Yahoo, yakın zamanda yeni CEO arayışını tamamlayabilecekmiş gibi görünmüyor.

2011’in 3. çeyreğinde CEO’su Carol Bartz’ı olaylı bir şekilde işten çıkaran, ardından PayPal başkanı Scott Thompson‘a CEO’luk görevini veren Yahoo, Thompson’ın CV’sinde yer alan yanlış bir bilgi ile çalkalanmış, Thompson hatanın ortaya çıkması ile işinden ayrılmak durumunda kalmıştı.

Üniversiteden mezun olduğu bölümü CV’sinde farklı gösteren Thompson’ın Mayıs ayında Yahoo’dan ayrılmasının ardından CEO arayışına başlayan firma, uzun araştırmaların ardından iki isim arasında kaldıklarını belirtmişti.

Online TV şovları ve film izleme sitesi Hulu‘nun CEO’su Jason Kilar ve şu anda geçici CEO’luk görevini üstlenen Ross Levinsohn isimleri arasında kaldığı belirtilen Yahoo’ya, Hulu CEO’sundan yanıt geldi.

Kilar adına açıklama yapan bir Hulu yetkilisi, Kilar’ın Yahoo gelecek CEO seçenekleri arasında bulunmakla ilgilenmediğini açıkça dile getirdi.

Bu açıklamanın ardından Yahoo’nun geçici CEO’luk görevini üstlenen Ross Levinsohn’a görevi devamlı olarak teslim edip etmeyeceği merakla bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*