13 Kasım 2018

ABD Online Reklam Harcamalarında %15 Artış

Online ticaretin hızlı gelişimi, pazarlama uzmanlarının reklam harcamalarının da online alanlarda yoğunlaşması sonucunu doğuruyor.

Tüm dünyada büyüme ivmesini hızlandıran internetten alışveriş trendi, ABDli tüketiciler tarafından da git gide daha fazla benimseniyor.

Interactive Advertising Bureau (IAB)’nun yeni yayınladığı online reklam harcama raporu, reklamverenlerin artık pazarlamanın bu alanını ne kadar ciddiye aldıklarını gözler önüne seriyor.

Firma tarafından yayınlanan verilere bakılırsa, en yüksek online reklam harcamalarına sahip ülke olan ABD’de reklamverenler 2012’nin ilk çeyreğinde online reklamlara tam 8.4 milyar dolar harcadı.

Bu rakamın geçtiğimiz senenin harcama rakamını %15 oranında geride bıraktığını açıklayan IAB, 2011 ilk çeyrek harcama rakamının 7.3 milyar dolar olduğunu açıklamıştı.

Arama motoru, display ve banner, e-mail, sosyal medya, performansa dayalı pazarlama da dahil olmak üzere her türlü online reklam verilerini araştırmalarını oluştururken kullandıklarını belirten IAB raporunda farklı online pazarlama kollarına yapılan harcama tutarlarını detaylandırmazken, %15’lik büyümenin internetin tüketicilerin hayatındaki öneminin artışının ve reklamverenlerin bu bilgiyi doğru kullanmasının sonucu olduğunu belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*