16 Kasım 2018

Online Reklam Cirolarında %22 Artış

Online marketingin büyüme hızını gösteren araştırmalara bir yenisi daha eklendi.

Interactive Advertising Bureau (IAB) tarafından ABD’de gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, 2011’de dijital pazarlama cirosu 2010 yılına kıyasla %22 artış gösterdi.

Display, mobil ve video reklamlarının her alanında artış yaşandığını paylaşan IAB, tamamladığımız senede ABD online pazarlama harcalarının 31 milyar doları bulduğunu açıkladı.

Mobil reklamların dijital reklamlar arasında en hızlı büyüme gösteren alan olduğuna dikkat çeken firma, buna rağmen mobil reklamların 2011’i 1.6 milyar dolarlık ciro ile tamamladığını açıkladı.

Dijital video harcamalarında ise 2010’a kıyasla %29’luk artış olduğunu paylaşan IAB raporuna göre, dijital video harcamaları 2011’i 1.8 milyar dolarla kapadı.

Arama motoru harcamaları her zaman olduğu gibi online reklam harcamalarının içerisinde oldukça yüksek bir oranı oluşturdu.

Arama motoru cirosunun 2011’i bir önceki seneye kıyasla %27’lik artışla tamamladığı IAB tarafından paylaşılırken, bu reklam alanının 11.7 milyon dolara ulaşarak dijital reklam harcamalarının %47’sini oluşturduğuna dikkat çekildi.

Display reklamları da rapora göre 2011’i iyi bir artışla tamamladı.

Araştırmada tüm dijital pazarlama harcamalarının %35’ine denk gelen display banner harcamalarının 2011’de 2010’a kıyasla %15 artış gösterdiği ve 11.1 milyar dolara çıktığı ifade edildi.

Online reklam harcamalarında mağazacılık sektörünün %22’lik oranı ile başı çektiğini paylaşan IAB, telekomünikasyon reklamlarının %12 ile ikinci sırada, seyahat reklamlarının %8 ile 3. sırada olduğunu açıkladı.

IAB tarafından paylaşıldığına göre, 2011’de ABD’de TV reklamlarından sonra en büyük reklam alanını dijital reklamlar oluşturdu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Evet google kazandığı parayı kime kazanmıyordur hele biz motorlu kurye sektöründe tıklama başına maliytler her geçen gün artıyor.

Fikrini söyle

*