21 Kasım 2018

Avrupa İnternet Kullanıcılarının %87’si Online Alışveriş Yapıyor

İnternet kullanıcıları arasında online alışveriş artık oldukça sıradanlaşıyor.

Interactive Advertising Bureau (IAB) tarafından Avrupa genelinde yapılan bir araştırmaya göre, Avrupalı internet kullanıcılarının %96’sı online ürün araştırması yapıyor, %87’si ise online alışveriş gerçekleştiriyor.

Ülkemizin de arasında olduğu 28 Avrupa ülkesini inceleyen IAB, 426.9 milyon Avrupalı’nın yani Avrupa’nın %65’inin internet kullandığını, bu kesimin haftada 14.8 saatini internette geçirdiklerini açıklıyor.

Türkiye’nin arasında olduğu Merkez ve Doğu Avrupa ülkelerinde bilgisayarla internete bağlanma oranı %53 iken, mobil cihazları internete girmek için kullanma %14 olarak belirtiliyor.

Avrupalı internet kullanıcılarının %19’unun tüm alışverişlerini online olarak yaptığının da açıklandığı raporda, 6 ay içerisinde Avrupalı internet kullanıcılarının online alışverişe 188 milyar euro harcadıkları, bu rakamın kişi başına 544 euroya denk geldiği ifade ediliyor.

Rapora göre, İngiliz internet kullanıcıları tüm alışverişlerinin %32’sini online ortamda gerçekleştirerek, toplam alışverişin online’a oranında en yüksek rakamlara çıkıyorlar. Bu oranı %25.4 rakamı ile Almanya takip ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*