12 Aralık 2018

İngiltere’de Mobil Ticaret Son Bir Yılda %43 Arttı

International Advertising Bureau (IAB) tarafından açıklanan verilere göre, İngiliz tüketiciler mobil ticarete alışmaya başladı.

Mobil ticarette alışveriş başına harcanan paranın geçen 12 aya kıyasla £5.29 arttığını belirten IAB, mobil tüketicilerin NFC teknolojisine de oldukça sıcak yaklaştıklarını belirtti.

IAB tarafından 1000 İngiliz tüketici ile yapılan araştırmada, mobil sayfalara erişim, mobil deneyimlerdeki gelişim, satın alınan ürünlerin telefon faturalarına yansıması ya da banka kartı ile ödemesi olmak üzere 4 farlı alanda tüketicilerin görüşleri alındı.

Araştırmada, mobil tüketicilerin alışveriş başına harcadıkları ortalama miktarın %43.3 artışla £17.49’e çıktığı belirtildi.

Tüketicilerin neden mobil alışveriş yaptıkları sorgulandığında ise, daha önceleri en fazla seçilen seçenek olan “deneme yapmak”ın %25’le gerilemeye başladığı ve “en kolay yöntemlerden” olması seçeneğinin %42’lere yükseldiği bilgisi paylaşıldı.

Mobil internetin çok pahalı olduğunu düşünen kesimin %16’ya indiği de belirtilirken, masaüstü bilgisayarı mobile tercih eden kesim %7’lere düştü.

Mobil websitelerinin %40’lık tercih oranı ile uygulamaları (%17) geride bıraktığı da araştırmada ortaya çıkan verilerden. Tüketicilerin mobil sitelerde, uygulamalarda harcadıklarına oranla daha fazla para harcadığını belirten araştırma yetkilileri, mobil sitelerde ortalama £20.77, uygulamalarda ise £13.15 harcandığını belirtti.

NFC metoduna pozitif yaklaşan kullanıcıların oranının %74 olduğu da araştırmada belirtilirken, tüketicilerin NFC ile satın almayı en çok tercih ettikleri ürünler, seyahat (%57), etkinlik giriş ücretleri (%51), yiyecek ve içecekler (%49) olarak belirlendi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*