19 Haziran 2018

IBM Online Alışveriş Data Firması DemandTec’i Satın Aldı

IBM, tüketicilerin fiyat ve ürün değişiklikleri gibi farklılıklara nasıl tepki verdiklerini araştıran ve web tabanlı bir teknoloji kullanan araştırma firması DemandTec‘i satın aldı.

440 milyon nakit karşılığında satın alındığı belirtilen firmanın, IBM’in müşteri data analizi yapan bölümü Smarter Commerce bünyesinde hizmetine devam edeceği belirtildi.

IBM, Smarter Commerce hizmetinde markalarla müşteri alışveriş alışkanlıklarından, tüketicilerin nelere tepki verdiklerine kadar pekçok veriyi paylaşırken, bu bilgiler doğrultusunda pazarlama planları hazırlanmasına da destek oluyordu.

IBM Endüstriyel Çözümler Genel Müdürü Craig Hayman, IBM’in Smarter Commerce ile markalara satın alma, pazarlama, satma ve hizmet sunma konularında gerekli bilgi ve altyapıyı sağladığını belirterek, DemandTec satın alımı ile firmalarının satış ve pazarlama yetkililerine nasıl daha fazla kazanç elde edebileceklerinin yollarını göstereceklerini belirtti.

Dünya genelinde 450’den fazla müşterisi bulunan DemandTec’in 350 civarında çalışanı olduğu paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*